YENİ ÇIKAN TEKNOLOJİK ALETLER Medya
YENİ ÇIKAN TEKNOLOJİK ALETLER

Mavi Goldie Evlerde, iş yerlerinde ve yurtlarda etrafa yayılan, dolanmış şarj cihazları kadar can sıkıcı bir şey yoktur. Hele birde kalabalık bir ortamda bulunuyorsanız, telefonunuzu ortalık yerde bırakmamak isteyenler için tasarlanmış bir ürün.
Cep Projektör Film gecesi söz konusu olduğunda devreye bu küçük projeksiyonun girmesine ne dersiniz? 60 inc’e kadar olan yansıtabilme özelliğine sahip olan bu projektör, alanın sınırlı olduğu mekanlar için uygun bir alternatif üründür.
BioLite’nin geliştirdiği CampStove, hem mangal hem de çalı çırpıyı yakarak yarattığı enerji ile cihazını şarj edebileceğiniz bir ürün. BioLite, iki yıl önce geliştirdiği bu cihazın üzerine yeni özellikler ekleyerek yenisini piyasaya sundu. BioLite CampStove, oldukça küçük ve kullanışlı, yüksek teknolojik bir jeneratör. Kampa ya da pikniğe gittiğinizde cep telefonunuzun ya da tabletinizin şarjını bitmesi gibi bir sorunu da ortadan kaldırıyor. Mangal, aldığı ısının artan kısmını elektrotlar şeklinde aktarıp elektrik enerjisine dönüştürerek, aygıtlarınızı şarj etmenize yardımcı oluyor. Mangalı yaktığınızda oluşan ısı enerjisi termoelektrik jeneratör sayesinde önce içindeki fanı çevirip ateşinizi harlıyor. Sonra ise artan enerji 2W’lık bir USB çıkışına yöneltiliyor. Bu da 20 dakikada telefonunuzu şarj ederek, en azından 60 dakika daha kullanabilmenize olanak tanıyor. Fiyatı 300 dolar.
İsviçreli bir saat ve kronograf imalatçısı olan TAG Heuer, bir süredir lüks telefon kategorisine yönelik cihazlar geliştiriyor. Bu çözümlerin en popülerleri arasında yer alan Meridiist, yenilenmiş sürümüyle resmen tanıtıldı. Meridiist Infinite adı verilen yeni telefon, kendi kendini şarj edebilmesine olanak tanıyan donanımıyla dikkat çekiyor.

Cihazı şarj etmek için güneşli bir yere bırakmanız yeterli oluyor. Görüntü kalitesine hiçbir etkisi olmadığı bildirilen ekran altındaki saydam film, TAG Heuer'i böyle bir teknolojiyi piyasaya süren ilk üretici olmasını sağlayacak.

Beşinci sınıf titanyum, karbon ve plastik materyaller kullanılarak üretilen TAG Heuer Meridiist Infinite'den 1911 adet üretilecek. Cihazın üst kısmına entegre edilen monokrom OLED bilgilendirme ekranı, 5 MP kamera, 8 GB dahili hafızaya sahip telefonun 3.900 avro fiyat etiketli orijinal modelden de pahalı olması bekleniyor. Meridiist Infinite, oldukça dar bir kullanıcı kitlesine hitap etse de, güneş enerjisiyle kendini şarj edebilen telefonlar konusunda teknoloji dünyasını umutlandırmış oldu.