Telif Hakkı (Copyright) Sertifikası ve Tescil Süreci COPYRIGHT

Telif Hakkı (Copyright) Sertifikası ve Tescil Süreci

Telif hakkı ya da copyright’ın kayıt altına alınması süreci başvurudan sonra 3-5 işgünü içerisinde gerçekleştirilmektedir. Başvuru günü, yıl/ay/gün/saat şeklinde kayıta geçer. Elektronik ortamda korunabilen bir dosyaya sahip yetkili kuruluşun veri bankasında kayıt altında tutulmaktadır. Copyright belgelendirilmesi yetkili kuruluşlar tarafından yapılmamaktır. Bunun yerine kayıtın adı, zamanı, data numaraları bilgisi başvuru sahibine verilmektedir. Bu bilgiler 5070 sayılı elektronik imza kanunu kapsamında mahkemelerde delil niteliği taşımaktadır. Mevcut mevzuat gereği fikri mülkiyet haklarının ispat hukuku bakımından delil niteliği taşımaktadır.

Telif hakları kapsamına giren başvurular ya da herhangi bir fikir, düşüncenin copyright başvurusu, usulüne uygun bir şekilde hazır hale getirilip başvurulduktan sonra verilen yasal ve resmi bilgiler ofisimiz tarafından İngilizce ve Türkçe olarak sertifikalandırılır. Sertifika belgeleri ofisimiz tarafından da saklanmaktadır.

COPYRIGHT TELİF HAKKI BELGESİ ÖRNEĞİ

Telif Hakkı (Copyright) Sertifikası ve Tescil Süreci Telif Hakkı (Copyright) Sertifikası ve Tescil Süreci Telif Hakkı (Copyright) Sertifikası ve Tescil Süreci